Frywolitki

6

Posted by admin | Posted in Blog, Frywolitki, HandMade | Posted on 03-06-2012

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Dawno, dawno temu, gdy na świecie nie było jeszcze komputerów, a chińszczyzna nie była tak łatwo dostępna jak teraz jednym ze sposobów w jaki dobrze urodzone Panny umilały sobie czas było tworzenie frywolitek artystycznych. Choć czasy te już dawno minęły i obecnie prawie wszystko mogą wykonać za Nas maszyny postanowiłam technikę tę zgłębić. Po paru marnych próbach i robótkach, które od razu wylądowały do kosza powstała pierwsza, własnoręcznie przeze mnie zrobiona frywolitka z której jestem w miarę zadowolona :

Prezentowana praca to w całości mój pomysł i to nie dlatego, że się uparłam aby tak było ;) Po prostu chciałam zrobić coś ze schematu, ale że był dla mnie nieczytelny postanowiłam trochę sama pokombinować. Tym sposobem powstało coś co nijak nie przypominało pierwowzoru. A żeby się nie pogubić rozrysowałam sobie schemat:

Dla ciekawych dodam jeszcze, że frywolitki robi się z bardzo cienkich nici, a powstałe tą techniką dzieła odznaczają się niezwykłą delikatnością stąd ich nazwa wywodząca się z łacińskiego frywolus - delikatny, kruchy. Jednakże, mimo swej delikatności odznaczają się niezwykłą trwałością.

Comments (6)

Swietne wzory i blog z ktorego naprawde można sie czegoś ‚naumieć’. :D

Cieszę się :) Pozdrawiam

robótki są śliczne ja uczę się frywolitek jeśli można to skorzystam ze schematów .pozdrawiam

Swietny blog bede zagladac czesciej napewno bedzie moj ulubiony

Love your work, I am fairly new to tatting so I really am enjoying finding new patterns to try, so thank you for being so kind as to sharing your patterns with us, they are very pretty and look like I might be able to make some of them. I hope you continue to love creating as much as I do. I live in Canada.

Cieszę się, że trafiłam na Twój blog.
Jestem początkująca, uczę się, ćwiczę dlatego potrzebuję czytelnych schematów. Dziękuję za Twój bo na jego podstawie zrobiłam bransoletkę (myślę, że udaną) … na podstawie bo w środek kółeczka wstawiłam.
Pozdrawiam :)

http://damurek2.blogspot.com/2015/11/bransoletka-frywolitkowa.html

Write a comment

*

Protected by WP Anti Spam

Features Stats Integration Plugin developed by YD