Kindle

Niedawno zakupiłam sobie nową zabawkę, pod pretekstem rozwoju intelektualnego ;) …Zabawka bardzo fajna, ale zanim zaczęłam się nią cieszyć w pełni musiałam przekopać się przez ogrom informacji w sieci.  Wyniki swojej ciężkiej pracy spisuję poniżej…

Konfiguracja Kindle

Aby móc w pełni korzystać z możliwości kindle musisz założyć konto na stronie www.amazon.com a następnie odpowiednio skonfigurować swoje urządzenie.

Rejestracja konta i skonfigurowanie ustawień w Kindle umożliwi Ci:

  • darmowe przesyłanie dokumentów na kindle bez konieczności łączenia się z komputerem. Transfer danych odbywa się za pomocą bezprzewodowej sieci Wi-Fi lub modułu 3G (tylko w przypadku modeli wyposażonych w 3G).
Aby skonfigurować Kindle wciśnij przycisk „Home”, a następnie przycisk „Menu”. Z listy rozwijalnej wybierz „Settings”. Na stronie, która się pojawi strzałkami  znajdującymi się pod przyciskiem „Menu” najedz na słowo”register” i kliknij na nie. Wprowadź login i hasło dostępowe do strony www.amazon.com.
Aby umożliwić przesyłanie danych na Twojego kindle przez dowolną osobę musisz dodać jego adres e-mail do listy zaufanych adresów na stronie www.amazon.com/manageyourkindle.
Aby wysłać dokument wystarczy wysłać go e-mailem na adres twoj_login@kindle.com.

 

  • automatyczne konwertowanie dokumentów pdf do formatu kindle.
Jeżeli chcesz przekonwertować dokument pdf do formatu kindle wystarczy, że wyślesz go na adres twoj_login@kindle.com a w temacie wiadomości wpiszesz convert. Pamiętaj, że adres e-mail z którego wysyłasz dokument musi znajdować się na liście zaufanych adresów:www.amazon.com/manageyourkindle.

 

  • automatyczne przesyłanie treści ze stron internetowych bezpośrednio na kindle.
Transfer danych będzie możliwy po zainstalowaniu modułu dostępnego dla przeglądarki chrom i safari. Po zainstalowani dodatku „Send to Kindle” obok paska adresu pojawi się ikonka chrom_ikona. Gdy na nią klikniemy „Send to Kindle” stara się wyświetlić artykuł pozbawiony zbędnych “ozdobników” w postaci reklam, menu, innych elementów strony i zaproponuje dwie opcje: “Send to Kindle” oraz “Save”. Efektem pierwszej jest przesłanie tekstu do naszego Kindle. Natomiast funkcja „save” umozliwia nam zebranie kilku tekstów, aby pózniej móc wysłać je w jednym dokumencie do Kindle. Dodatek do przeglądarki chrom możesz ściągnąć tutaj.

Przydatne opcje

  • W Kindle możesz tworzyć swoje własne kategorie, dzięki czemu możesz wygodnie pogrupować zgromadzone na Kindle dokumenty.
Aby utworzyć kategorię kliknij przycisk „Home” następnie „Menu” i wybierz opcję „Create New Collection”. Nadaj nazwę swojej kategorii.

 

  • W tekstach angielskojęzycznych kindle automatycznie wyświetla definicję słowa.
 Aby zobaczyć definicję ustaw kursor za pomocą strzałek na początku słowa, którego definicję chcesz zobaczyć. Automatycznie ustawiony jest słownik „The New Oxford American Dictionary”, ale można go zmienić na dowolny inny.

 

  • Artykuły na stronach internetowych możesz wyświetlać na Kindle w wygodniejszej do czytania formie.
Wystarczy, że po wybraniu artykułu klikniesz na „Menu” , a następnie wybierzesz „Article Mode”.


Features Stats Integration Plugin developed by YD