Moda na Pullipy – moim zdaniem…

15

Posted by admin | Posted in Blog, Lalki, Pullip | Posted on 29-07-2012

Niestety ruda-mysz zamknęła już dyskusję dotyczącą mody na Pullipy, a szkoda bo myślę, że nie wszystko zostało jeszcze w tym temacie powiedziane. Jako, że nie było mi dane wypowiedzieć się  pod postem Rudej postanowiłam wypowiedzieć się na ten temat na moim blogu. Otóż, uważam że:

- Lalki kolekcjonesrkie, mimo że oznaczone jako lalki powyżej 15 roku życia nadają się nie tylko dla dorosłych! Owszem są to lalki drogie i nie każdego na nie stać. Niemniej jeżeli kogoś stać, chce mieć taką lalkę, a nie ma magicznego wieku 15+ to niech ją sobie kupi. Lalka jest tylko kawałkiem plastiku – jak to ktoś ładnie określił pod postem rudej-myszy – a to że staje się czymś innym, niż tylko plastik zawdzięcza swoim właścicielom. Jeżeli więc takie dziecko ma taką lalkę tylko dla szpanu i nie „natchnie” jej życiem poprzez kreowanie jej wizerunku to nikt na tym nie ucierpi.

- Dzieci również mają prawo być kolekcjonerami, czy to się komuś podoba, czy nie i dlaczego im w tym nie pomóc. Mogłyby się od Nas wiele nauczyć, co z tego jeżeli wielu z Was traktuje je jako swoje zagrożenie. Przyjdzie czas, że i one będą dorosłe i kto wie, czy kolekcjonowanie lalek nie będzie ich pasją jak naszą.

- Pomysł na prowadzenie bloga jest indywidualną sprawą każdego z Nas. Jeżeli, ktoś ma ochotę prowadzić bloga w postaci historyjek ma takie prawo, nawet jeżeli nie przypadnie ono do gustu innym. Jeżeli ktoś ma ochotę nazwać się mamą swojego Pullip’a niech się tak nazwie, co komu do tego. Jeżeli, nie podoba Ci się w jaki sposób prowadzony jest blog po prostu go nie czytaj.

Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Comments (15)

No w sumie masz rację, powiem szczerze, ze temat, który podjęła Ruda Mysz, nurtował mnie od opublikowania przez nią posta.
Lalki, to jednak kawałek plastiku i to my je ożywiamy, to nie są zwierzęta, którym możemy zrobić krzywdę. Dzieci przez czas swojego dzieciństwa próbują rożnych rzeczy i nie można ich ograniczać, a to jaka lalkę im kupimy, czy pullipa za 500 zł, czy barbie za 20 zł to kwestia nas dorosłych i naszych finansów. Tak samo brzydko wygląda źle traktowana barbie jak i pullip.

My tym dzieciakom możemy jedynie pomoc w rozwijaniu ich pasji i jak już czytamy ich blogi, a z tego wynika, że czytamy, to podpowiadać, co zrobić, żeby dobrze to wyglądało. Nie możemy im zabronić bawić się pullipami, to że na pudelku jest napisane under 15 age jest tam także po to, żebyśmy mogli je kolekcjonować, lalki te nie maja certyfikatu CE, i jakby tam nie było tego zapisu, to nie można byłoby ich sprowadzać do krajów UE.

Podzielam Twoje zdanie.

Nie zgodzę się z tobą do końca. O ile faktycznie tego +15 nie traktowałabym zbyt restrykcyjnie, faktycznie niech każdy kupuje co chce i niech robi z tym co chce to jest jedno małe „ale ” w którym ja widzę problem – małe dzieci naciągają rodziców na zbyt drogie zabawki dla kaprysu, potem zakładają blog o fatalnym poziomie ( na litość boska, internet to nie śmietnik!) a na koniec kradną cudze pomysły, kopiując historyjki a czasem nawet zdjęcia To jest problem. Bo to, że jedna z drugą jest lakową mamusią jest zwyczajnie głupkowate, nic mi do tego. Zakładanie bloga ” byle mieć” i pisanie na nim ” sorka nie mam pomysła na notke napiszcie w komciachhh pliiska” albo ” nudziło mi się pstryknęłam badziewna fotke komórka jest brzydka nie paczcie idę dalej się nudzić” – nóż mi się w kieszeni otwiera. fajne, wartościowe blogi giną w tym bełkocie… I z tym trzeba walczyć – o poziom języka, o to, żeby treści były wartościowe, kreatywne a przynajmniej… własne!

Co do kradzieży to się z Tobą zgodzę, tyle że prawdopodobnie większość z tych dzieci nie zdaje sobie nawet sprawy, że wklejenie na swoim blogu zdjęcia innego autora bez jego zgody i bez podawania źródła jego pochodzenia jest niezgodne z prawem. Dlatego my świadomi dorośli powinniśmy je uczyć tego, a nie od razu atakować. Co do wpisów o nic nie znaczącej treści to internet jest pełen takich, a nawet i gorszych śmieci i zgadzam się z Tobą, że są one zbędne.

Z ta kradzieża też się zgadzam, trzeba uświadamiać, a blogi i zaśmiecanie, no cóż w dobie internetu i treści w nim zawartych sami musimy odfiltrowywać rzeczy wartościowe i te mniej.
Nie można komuś zabronić prowadzić bloga, nawet, jak ma 10 lat, taka strona jest często także wynikiem zadanej pracy domowej. A dla 10-latków będzie ona na ich wspólnym poziomie.
Mój 7-latek gra teraz w gry sieciowe, znalazł sobie w sieci kolege w swoim wieku i grają, choć pewnie nie wiele z tego rozumieją. Ciesza się, że moga sobie pogadac przy graniu. Czesto sa wyrzucani z serwerow, gdzie graja starsi, a oni niestety nie dorównują im jeszcze poziomem, ale przyjdzie czas, że dadza radę. I tak samo jest z lalkami ;-) . Dzieciaki, albo się znudzą (pewnie w większości), albo przejdą na wyższy poziom wtajemniczenia.
Czasami można wręcz doradzić i pomóc, żeby nie zabijać pasji. Dziecko po prostu szuka autorytetów, a oglądając i wzorując się np. na blogu Rudej Myszy znajdują je…

:D hmm cos podobnego miałam na myśli na blogu napisałam :D (grzdyla.pinger.pl)

ja nie za bardzo zgadzam się z postem Rudej,to sprawa indywidualna,w jaki sposób ktoś prowadzi bloga,czy nazywa lalkę córeczką itp. Można też kolekcjonować lalki Barbie,nie tylko pullip czy bjd. Jak komuś nie podoba się czyjś blog to go niech po prostu nie czyta… poza tym ta cała akcja nie miała zadnego sensu.Była skierowana do dzieci ,,NEO” które nie umieją sie opiekować lalkami,a były tam kometarze takie : ,,No ja mam 9 lat,ale umiem sie dobrze opiekować moją sweeet pullipciąą,LOL” no wiec sami widzicie.Bardzo szanuję Rudą Mysz,jej blog jest jednym z najbardziej znanych blogów lalkowych w Posce,ale ten post mi sie nie spodobał. Powiedzmy sobie szczerze:LALKA TO TYLKO PLASTIK ! ONE NIC NIE CZUJĄ !! pomyślmy może o zwerzętach:ludzie traktują je jak śmieci,cierpią,zwierzęta CZUJĄ,lalki NIE

Dobrze gadasz :)

masz racje zgadzam się ja będę mieć pullip noir a mam prawie 11 lat w tym roku skończę 11 6 grudnia

prawie mam tak samo. przemyslałam to czy chce ją mieć i czy wydam tyle pięniedzy

Zgadzam się z tobą =.Sama będe miec pullip’a a bede miała 12 lat.niech nikogo nie obchodzi ile mam lat czasami 15-latka jest gorszą opiekunką od 11-latki nie twoje pięniądze nie twój interes :)

Ja mam 10 lat i będę miała pullip ,więc zgadzam się z tobą.Niektórzy starsi nie umieją doceniać niektórych rzeczy bo jednak różnicą jest czy 10 latka będzie miała pullip czy będzie ją miała 15/16 latka.I jeszcze 10 lat to wiek ”na lalki” a 15 …

Pullipy nie są lalkami przeznaczonymi do zabawy, to są lalki kolekcjonerskie. Nie widzę więc sensu w zdaniu „I jeszcze 10 lat to wiek ”na lalki” a 15″.
Oczywiście nie mogę nikomu zabronić mieć pullip, choćby nawet ta osoba miała 7 lat i miała zamiar bawić się tą lalką. Jedynie smutne jest to, że lalka ta zapewne skończy w opłakanym stanie, tj. z wielkim kołtunem na głowie, nieudanym customem i z nałożoną skarpetą zamiast ubrania. Chociaż nie wątpię, że młodszy kolekcjoner porządnie zaopiekuje się lalką. Ale to pieniądze rodziców tych dzieci i jeżeli stać ich na kupno dziecku takiej drogiej zabawki, to już nie moja sprawa.

Ja sama mam 14 lat i mam dal, ale kupiłam go za moje pieniądze, które długo zbierałam i wydaje mi się, że potrafię zaopiekować się lalką. Staram się szyć i robić zdjęcia jak najlepiej ;)

Też jestem młoda… Nawet bardzo… Ale na moją Dal Satti zbierałam kilka lat. Do dziś tata się wkurza :P Ale traktuję ją dobrze, plus idzie obitsu i buty, a wiga sama wyprostowałam i się nie spalił jakimś cudem :P

Dobra, ja wiem, że piszę ten komentarz po dwóch latach od opublikowania postu, ale może ktoś to przeczyta…
Ja mam lat 12. I jak na razie mam Little Pullip, którą nazwałam Sasuke. Uwielbiam ją. Problem jest w tym, że wszystkie akcesoria, obitsu, wigi, chipy itp. są bardzo, ale to bardzo drogie. I co? Obiecałam sobie, że odłożę kilka groszy z wakacyjnego kieszonkowego i sprawię Sas nowego wiga i jej upragnione 21 centymetrowe obitsu :3
I dobra, chociaż jestem beztalenciem bo robię masakryczne zdjęcia i szyję jakbym miała mamucie kopyta zamiast rąk, to się staram. A NIE MAM 15 LAT.
Amen.

Write a comment

*

Protected by WP Anti Spam

Features Stats Integration Plugin developed by YD