Steve Jobs – książka Waltera Isaacsona

2

Posted by admin | Posted in Blog | Posted on 18-02-2012

Tagi: , , , ,

Przeczytałam właśnie biografię Jobs’a napisaną przez Walter’a Isaacson’a. Mam manię, aby z każdej przeczytanej książki wyłapywać i spisywać interesujące cytaty :) . Wydaje mi się, że wtedy to co najlepsze mi nie umknie. Książka mnie nie zachwyciła. Zważywszy na fakt, że autor jako jedyny miał osobiste pozwolenie Jobs’a na zbieranie materiałów poprzez rozmowy z samym bohaterem, jego rodziną i współpracownikami brakowało mi w niej głębi.

A oto cytaty, które wybrałam:

„Decydowanie o tym, czego nie robić, jest równie ważne jak decydowanie o tym co robić” – dotyczyło to wielkiego powrotu Jobsa do Apple po tym jak parę lat temu został usunięty z firmy. Swoje rządy rozpoczął od wielkich porządków, czyli zmniejszenia masy projektów nad którymi pracowały w tamtej chwili zespoły Apple.

„Jeśli sam nie pożresz części swojej sprzedaży, ktoś inny zrobi to za Ciebie” – tak zasadą biznesową kierował się Jobs w odniesieniu do kanibalizacji tj. wypuszczenia na rynek nowego lepszego produktu od wcześniej wprowadzonego, który mógłby spowodować drastyczny spadek sprzedaży tego drugiego.

„Pamięć o tym, że umrzesz, to najlepszy znany mi sposób na uniknięcie pułapki myślenia, że masz cokolwiek do stracenia.”

„Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki się im tego nie pokaże.”

„Jeśli nie poświęcasz czasu na rodzenie się, czas zajmuje ci umieranie.”

Niewiele tego jak na książkę, która ma ponad 700 stron ;)

Comments (2)

Chcialam siegnac po ta ksiazke, ale teraz chyba odloze to w czasie. ksiazka musialaby mnie naprawde wciagnac, zeby przebrnac przez 700 stron. Ile czasu ja czytalas?

Może trochę przesadziłam z krytyką ;) . Książkę czyta się naprawdę nieźle. Pod kątem faktów można się dużo dowiedzieć zarówno o Jobsie, jak i samym Apple. Problem w tym, że pewnie zbyt wiele oczekiwałam… chciałam, żeby autor ostatecznie się zdeklarował, czy wg. niego ten Jobs to klawy, czy jednak beznadziejny gość ;)

Write a comment

*

Protected by WP Anti Spam

Features Stats Integration Plugin developed by YD